cs de

Bazénové rolety

bazenova roleta Roleta na bazén od firmy Madekop umožní dokonalé, bezpečné a exkluzivní lamelové zakrytí bazénu.

Ne všichni naší zákazníci mají dostatek místa pro to, aby mohli zastřešit bazén a ještě ho odsunout za bazén. Naše firma nabízí velmi decentní, moderní, praktické a bezpečné bazénové rolety.

Bazénové rolety mají nejširší využití u vnitřních bazénů, ale zcela běžná je montáž rolety i u zahradních bazénů. Mezi výhody bazénových rolet patří zejména úspora používané chemie, zabraňuje odpařování bazénové vody, udržuje teplotu ohřívané vody, čímž podstatně snižuje náklady na ohřev bazénu a zabraňuje přímému pádu dětí a zvířat do bazénu. Se solárními lamelami Vám při slunečním záření ohřívá bazénovou vodu.

Ideální využití bazénových rolet je u obdélníkových bez zakulacených rohů min. na jedné straně bazénu. U obdélníkových bazénů se zakulacenými rohy nebo pro oválné bazény naše firma doporučuje ojedinělý kolejnicový pojezd, který umožňuje pohyb s roletou. Bazénové rolety nejsou vhodné pro atypické a kruhové bazény.

Naše firma nabízí nadhladinové bazénové rolety jak s ručním navíjecím zařízením, tak i plně automatické na dálkové ovládání nebo podhladinové bazénové rolety, které jsou integrální součástí bazénu.

Lamely bazénových rolet

Vzorník lamel bazénových roletLamely, z kterých je toto tyto lamelové zakrytí sestaveno, jsou vyrobeny z PVC s vysokou odolností proti UV záření. Nabízíme výběr z 11 odstínů, od transparentní zachovávající efekt vodní hladiny, až po solární, které zvyšují teplotu vody. Lamely jsou duté a hermeticky uzavřené, tím se zvyšuje jejich únosnost. Díky speciálnímu profilu lamely, bazénová roleta dokonale zakryje vodní hladinu, zabrání spadu nečistot, snižují se tepelné ztráty (i náklady na vytápění), spotřeba přípravků a odpařování vody.

Navíjecí hřídel bazénových rolet

Roletový bal se navíjí na trubkovou hřídel, vyrobenou z nerez oceli s vysokou odolností proti chlóru nebo soli (AISI 316). Tato hřídel je poháněna elektrickým pohonem s dálkovým ovládáním, nebo ručně s pomocí kliky a převodovky. Hřídel o průměru 129 mm zaručuje pevnost a stabilitu i u větších bazénů. Vše je uloženo v ložiskových pouzdrech do pevných konzolí, které jsou zakryty PVC krytem. Montáž nosných konzolí se provádí na okraje bazénu. V případě atypického tvaru, např. oblouk nebo kulatý roh, je možné použít pojezdové kolejnice a bazénovou roletu tak v navinutém stavu odsunout mimo bazén.

Pro lepší vzhled nabízíme rovněž obložení bazénového rolety, který může sloužit jako odkládací nebo posedová lávka. Obložení provádíme z dřevoplastových desek, které není třeba natírat ani speciálně udržovat.

Bezpečnost lamelového zakrytí bazénu

Lamelové zakrytí bazénu od firmy Madekop zabraňuje přímému pádu dětí i zvířat do bazénu. Rovněž dospělý člověk může po lamelách chodit, avšak bez bezpečnostních pomůcek (u plastových a betonových bazénu třeba nerezová madla, u kompozitních bazénů bezpečnostní hrana apod.) se nejedná o bezpečnostní zařízení.