cs de
Volejte zdarma 800 880 819 volejte zdarma

Plastové bazény

                                                                          bazén s hliníkovým lemem                 

Plastové bazény vyrábíme z polypropylenových desek Polystone německé firmy Röchling o síle 6-8 mm. Tyto desky mají UV stabilizaci a jsou opatřeny ochrannou fólií, která omezuje možnost poškrábání materiálu během výroby, dopravy a manipulaci s bazénem. Polypropylen je odolný zásadám solím i anorganickým prvkům. Při objednání plastového bazénu si můžete vybrat z několika variant barevného provedení: bílá, světle modrá, tmavě modrá nebo kombinace těchto barev.

Správná manipulace během stavby bazénu (betonování), používání doporučené bazénové chemie, tloušťka pláště bazénu, zakrytí pomocí zastřešení bazénu nebo bazénovou roletou jsou důležité faktory pro dlouhou životnost plastových bazénů. Při zachovávání těchto podmínek dosahují plastové bazény životnosti cca 25 let. Následně pak lze bez větších stavebních prací bazén zrekonstruovat vyfóliováním. Vana se použije jako nosná konstrukce, vymění se skimmer, trysky, popřípadě potrubí a bazén je opět jako nový.

Výroba plastového bazénu

Polypropylenové desky Polystone jsou svařovány tzv. polyfúzní metodou, která zaručuje maximální pevnost a dobrý vzhled sváru. Svařování se provádí na automatickém polyfúzním svářecím stroji. Ve výrobě plastového bazénu se využívá rovněž svařování horkovzdušnou tavnou pistolí (Leister) s přídavným PP drátem. Používá se převážně u hůře přístupných spojů. Výhodou výrobního procesu je to, že plastové bazény je možné vyrobit v jakémkoliv tvaru či rozměru. Pro stabilizaci a zpevnění celé konstrukce bazénu se po celém obvodě přidávají vnější svislé (žebrování) i podélné (límce) výztuhy. I přesto však není konstrukce plastového bazénu samonosná, to znamená, že pro bazén je nutno vybetonovat základní betonovou desku. Plastový bazén se následně na tuto desku usadí a postupně, současně s napouštěním vody obetonuje suchým betonem.
PP desky ze kterých jsou plastové bazény vyrobeny mají vysokou roztažnost, může se tedy stát, že při zcela vypuštěném bazénu na přímém slunci se dno bazénu může mírně zvlnit. Toto není výrobní vada, ale zcela přirozený jev roztažnosti materiálů. Po napuštění několika cm studené vody se dno opět srovná.

Skimmer, trysky, světla a další doplňky, které si do bazénu objednáte, jsou již zabudovány ve skeletu bazénu. Také propojovací potrubí je umístěno a vyspádováno v žebrování bazénu. Filtrace, protiproud, solné zařízení nebo jiná bazénová technologie, se umísťuje do šachty, sklepa nebo zahradního domku. Je z větší části zkompletována již u nás a na místo určení se dováží v kompaktním bloku včetně čerpadla a ventilů s rychlospojkou, takže samotné propojení s bazénem a zprovoznění celého systému je velice jednoduchá záležitost. Tyto montážní práce ( zapojení ventilů, propojení s bazénem), může zajistit náš montér přímo během usazení bazénu. Kromě výroby bazénů a bazénové technologie nabízí naše firma rovněž celkový servis (jarní zprovoznění i zazimování bazénu), elektroinstalaci k bazénům, pokládku dřevoplastových teras a v neposlední řadě zakrytí bazénů bazénovou bezpečnostní plachtou, zastřešení bazénů nebo bazénové rolety.

Druhy a modely plastových bazénů

Technologický postup výroby umožňuje přizpůsobit rozměry i tvar bazénu tak, aby Vám vyhovoval v co největší míře. Na začátku je třeba ale rozhodnout, jestli zvolíme plastový bazén se skimmerem, nebo s přelivovým žlábkem.

Plastové bazény se skimmerem

Plastové bazény se skimmerem jsou nejpopulárnějším typem bazénů. U této varianty je hladina vody asi 10-15 cm pod úrovní horní hrany bazénu. Bazénová voda je skimmerem nasávána do filtračního zařízení a zpět do bazénu se vrací čistá, vtokovými tryskami. Tyto bazény jsou vhodné pro venkovní zahradní využití. Plastové bazény se skimmerem tak můžeme nabídnout včetně několika variant bazénového lemu:

Bazény s přelivovým žlábkem

Pokud chcete mít bazén pro reprezentativní účely a dbáte na design nebo luxusní vzhled, případně chcete mít plastový bazén zabudován do zimní zahrady či přímo do interiéru domu, můžete zvažovat bazén s přelivovým žlábkem. Místo bazénového lemu je min. 20 cm široký žlábek, kterým se odvádí voda do retenční nádrže a pak přes filtrační zařízení čistá zpět do bazénu. Tento bazén je finančně i stavebně více náročnější, protože se klade velký důraz na automatické hlídání úrovně vody v bazénu. Dbáme na správnou velikost (kapacitu) a provedení retenční nádrže. Nádrž bývá většínou součástí monobloku, kde je nainstalovaná jak filtrační jednotka, elektromagnetické venily a čidla, hlídající hladinu vody, tak i další technologie dle Vašeho objednání.

 

Tvary plastového bazénu

Obdélníkové bazény
Nejpopulárnější model bazénu, který standardně nabízíme se zakulacenými rohy (rádius 500 mm) nebo s rohy pravoúhlými. Obdélníkový tvar je možné kombinovat rovněž s tvarem oválným. Vstup do bazénu, kromě žebříku, je nejčastěji řešený obloukovými schodnicemi které jsou umístěny v jednom z rohu bazénu, nebo vnějšími tzv.románskými schody. Obdélníkový bazén je nejlepší pro kondiční plavání. V kombinaci s protiproudem si zákazník dopřeje i sportovní plavání. Cenově je obdélníkový bazén nepatrně finančně náročnější než bazén oválný.

Oválné bazény
Cenově výhodnější než bazény obdélníkové. Je ale možná i kombinace s tvarem obdélníkovým. I když z výrobního hlediska je jednodušší, nevýhodou oválného bazénu je to, že kvůli pravidelnému rádiusu, ztrácíte místo v „rozích" bazénu. Oválné bazény se často používají v kombinaci s žebříkem nebo románskými schody.

Kruhové bazény
Kruhový bazén je určen pro hrátky ve vodě, kdy zákazník nevyžaduje aktivní plavání, ale chce si v bazénu užít pořádnou legraci. Kruhové plastové bazény jsou samonosné, a proto se nemusí obetonovat, ale položí se jenom na základovou betonovou desku jako zapuštěný do terénu či volně stojící.

Atypické bazény (obláček, ledvinka...)
Na přání zákazníka a podle technických možností jsme schopni vyrobit plastový bazén jakýkéhokoliv rozměru a tvaru. Můžete pustit uzdu své fantazie.

 

Plastový bazen - obdelník s rom schodem Plastový bazen - obdelník s rom schodem