cs de
Volejte zdarma 800 880 819 volejte zdarma

CTX-605 změkčovač vody 5 kg

Snižuje obsah vápníku v bazénové vodě

Tento polotuhý přípravek slouží ke snižování vápníku v bazénové vodě. Zabraňuje vzniku usazenin a kalů ve vodě. Přípravek se aplikuje vždy na začátku sezóny, nebo do nově napuštěné vody v bazéně.

CTX 605 přípravek snižuje obsah vápníku ve vodě, jestliže tvrdost vody přesáhne 300ml/l je nezbytný pro optimální úpravu bazénové vody, zabraňuje vzniku vápenatých usazenin ve vodě. Většinou je potřeba po aplikaci CTX605 použít přípravek CTX 41(vločkovač). Dávkování 150g CTX605 sníží tvrdost v 10m3 o cca. 10mg/l. tvrdost vody by měla být mezi 175-300mg/l(CaCO3), Kontrolní měření tvrdosti vody provádějte alespoň jedenkrát měsíčně pomocí testovací soupravy

Aplikace přípravku

Příslušné množství přípravku CTX- 605 rozpusťte v plastové nádobě s vodou a rovnoměrně rozlijte po celé hladině bazénu. Filtrační zařízení ponechte v chodu (recirkulace) po dobu 3 hodin. Voda v bazénu se zakalí. Po uplynutí 3 hodin zastavte filtraci a přidejte do vody potřebnou dávku vločkovače CTX-41 (cca 0,1 litru na každých 10 m3 vody). Ponechte přípravek 3 dny působit. Po této době by se měla voda projasnit. Na dně bazénu vzniknou bílé usazeniny, které za pomoci filtračního zařízení a vysavače opatrně odstraňte. V případě zanesení filtru proveďte jeho dostatečný proplach.