cs de
Volejte zdarma 800 880 819 volejte zdarma

Stavba kompozitního laminátového bazénu

Výkop a příprava pro položení kompozitního bazénu

Po zvážení a vytýčení místa, kde bude bazén umístěn, přijde na řadu technika (která výrazně ušetří čas) nebo ruční výkop (který je oproti technice sice pomalejší, ale za to šetrnější k Vaší zahradě). Výkop se provádí na základě naší dokumentace, zpravidla je pak o 25 cm na každé straně větší než vnitřní rozměr bazénu. Jelikož kompozitní laminátový bazén je natolik pevný, ve většině není třeba betonovat základní desku, ale podloží se vysype štěrkem (frakce 8/16 - oblázkový štěrk). Při výskytu spodní vody je třeba postupovat jak níže. Kompozitní laminátové bazény mají v sobě integrovanou izolaci dna i stěn, proto na štěrkové podloží pokládáme jenom geotextílii.

Usazení kompozitního laminátového bazénu

Dovoz bazénů do rozměru 4 x 8 zajišťuje naše firma. Větší rozměry pak dovážíme na místo určení s naší partnerskou dopravní firmou. Pro uložení do připraveného výkopu je, vzhledem k váze našich kompozitních bazénů, vždy nutné objednat autojeřáb. Usazení bazénu do připravené jámy by zkušenému řidiči neměla trvat víc jak jednu hodinu.

Po usazení bazénu do připravené jámy, provedou naší montéři zapojení všech potrubí (filtrace, protiproud, výpusť) k bazénu a pak může nastat proces zasypání bazénu. Kompozitní bazény není třeba, s výjimkou výskytu spodní vody, betonovat, ale obsype se lámaným štěrkem frakce 8/16. Pro přípravu bazénu pro zastřešení (odkaz na zastřešení) je možné posledních 20 cm od hrany bazénu vysypat chudým betonem s výztuží, která bude sloužit jako prstencová kotva.

Kdy je nutná betonáž a drenáž kolem kompozitního bazénu?

Tam, kde se spodní voda vyskytuje (nejčastěji se zjistí během stavby domu nebo při výkopu pro bazén), pak se drenáž stává nutností. Každopádně je vhodné bazén vyvýšit nad úroveň spodní vody, kolem bazénu udělat drenáž a vodu svést do kanalizace nebo retenční nádrže (šachty) a odtud vodu přečerpávat pryč. Při tomto řešení doporučujeme ponorné čerpadlo s hlídačem úrovně vody a ne časový spínač pro spínání čerpadla. V tomto případě je nutná rovněž betonáž kompozitního bazénu. To znamená, že se připraví betonová deska B20 s kari sítí 100 x 100 x 6 mm a bazén se obetonovává suchým betonem stejně jako bazén plastový.

Finální práce

Pro naše bazény jsou vhodné všechny typy dnes na trhu známých obkladů, dlažby a jiných materiálů. Velmi elegantním a na trhu velmi žádaným produktem jsou rovněž dřevoplastové terasy, které naše firma nabízí v různých barevných variantách spolu s montáží.