cs de

Výroba bazénového zastřešení Madekop

Zastřešení bazénů vyrábíme z hliníkových silnostěnných profilů 50x40 mm (nebo 60x40 mm) o síle stěny 2 mm. Standardní povrchovou úpravou hliníkových profilů je ELOX. Je možné si také zvolit úpravu KOMAXIT (vypalovaná prášková barva), kde odstín lze vybrat podle vzorníku barev RAL.

Výplně segmentů zastřešení jsou z vysoce kvalitního jednokomorového polykarbonátu značky LEXAN tl. 10 mm. s oboustrannou stabilizací proti UV záření s 10 letou garancí. Tento polykarbonát má vysokou odolnost proti kroupám a patří k nejkvalitnějším na trhu. Při výběru zastřešení je třeba dbát na tloušťku polykarbonátu. Neprofesionální firmy často místo standardních rozměrů nabízejí polykarbonát tloušťky 8 mm nebo dokonce 6mm. Polykarbonát těchto rozměrů je zcela nevhodný pro zastřešení bazénů, protože často dochází k deformaci nebo poškození vlivem atmosferických podmínek (kroupy, silný déšť, sníh).

Jinou možností výplně zastřešení je průhledné plastové sklo SAN, nebo polykarbonátové sklo, tloušťky 4 mm. Zastřešení tak získá luxusnější a vzdušný vzhled, takže v malém prostoru nepůsobí tak robustně.  Nevýhodou plastového skla je jeho vyšší pořizovací cena a náchylnost k poškrábání a vyšší tepelná prostupnost.

Segmenty zastřešení se pohybují po eloxovaných kolejnicích. V základní ceně nabízíme pochůzné kolejnice se sníženým profilem. Jako jedna z mála firem nabízíme zastřešení bez kolejí nebo jednokolejnicové zastřešení. Toto je ale možné pouze u víceúhelníkového zastřešení. Po odsunutí zastřešení za bazén tak zůstává po bocích bazénu volná plocha.

Standardně mají zastřešení bazénů Madekop odnímatelná obě čela, se zvýšenou spodní hranou pro přejezd přes lem bazénu.Jednotlivé segmenty  zastřešení jsou osazeny 4-8 kolečky z tvrdého polyamidu s nerezovým ložiskem. Proti samovolnému posunu a jsou segmenty zajištěny aretací. Standardně jsou všechny šroubky či nýtky uschovány v krytkách nebo vně konstrukce tak, aby nerušily celkový vzhled zastřešení.

Detailní zpracování našich zastřešení si můžete prohlédnout v naší výrobě ve Vrbici nebo v předváděcím centru v Břeclavi. Můžete si tak všechno osahat, prohlédnout, vyptat všechny informace, které Vám poslouží ke správnému výběru zastřešení.