cs de
Volejte zdarma 800 880 819 volejte zdarma

Čistění bazénu

Filtrace bazénové vody

Filtraci bazénové vody provádíme pískovou filtrací. Voda v bazénu je nasávána čerpadlem do filtru, kde se čistí a pak je vytlačována tryskami zpět do bazénu. Vlastní filtr obsahuje pískovou filtraci, ve které se zachycují nerozpustné nečistoty obsažené ve vodě. Naše společnost využívá vysoce výkonné filtrace Cristal Flo s Clear Pro Technology. Jedná se o pískovou filtraci, která je o hodně účinnější při zachytávání mechanických nečistot, protože využívá systém záchytných válců uvnitř filtrační nádoby, které jsou schopné zachytit nečistoty o velikosti 5 mikronů, kdežto klasické pískové filtrace zachytí nečistoty o velikosti 15 mikronů. Výkonná čerpadla Preva dává našim filtracím sílu, takže na pro přefiltrování bazénu by mělo stačit 4 hodiny denně. Nejčastěji pak doporučujeme filtrovat vodu 2 hodiny ráno a 2 hodiny v noci (v teplejších dnech je vhodné filtrovat celkem 6 hodin denně). Po určité době filtrování dojde k zanesení písku, takže se stává pro vodu těžko prostupný. Písek je nutno proprat. Propírání se provádí tak, že se voda přivádí do filtru v opačném směru něž při filtračním procesu. Dochází k zvíření písku a uvolňování nečistot, které písek zachytil. Tímto způsobem se voda z bazénu odvádí do odpadu.

Během filtrování vody se nedoporučuje v bazénu koupat, protože může nastat efekt vlny, kdy čerpadlo přes skimmer nasaje vzduch a tím, by mohlo dojít k poškození oběhového čerpadla filtrace.

Bazénové filtrace jsou dodávány v monobloku současně s výkonným čerpadlem, armaturami a propojovacími ventily. Podle velikosti plastového či kompozitního bazénu Vám navrhneme i výkon tohoto monobloku.

Čištění bazénu

Filtrační zařízení Vám čistí hmotné nečistoty z vody bazénu. Některé částice špíny v bazénu jsou natolik těžké, že se usazují na dně, popřípadě na stěnách bazénu (mastnoty, tuky, oleje). Těchto nečistot se zbavujeme pomocí bazénových vysavačů, které se standardně řadí do tří kategorií: