cs de
Volejte zdarma 800 880 819 volejte zdarma

Průběžné ošetřování vody v bazénu

Po celou dobu koupací sezóny je nutné alespoň jednou týdně propláchnout písek ve filtračním zařízení přestavením do polohy - zpětné praní. Při znečištění vody propírejte častěji. Jednou týdně zkontrolujte testovací soupravou obsah zbytkového chloru a hodnotu pH. Při velkém provozu koupajících se osob a v horkých letních dnech častěji. Jako prevenci proti výskytu řas je možné dávkovat CTX 500/S i do čisté vody. Myslete na to, že prevence vychází mnohem ekonomičtěji než případné odstraňování vzniklých zákalů.

Pro udržení zbytkového chloru a celkovou čistotu vody používejte pomalu rozpustné tablety CTX 392 - kompletní přípravek pro desinfekci vody - Triplex. Jedná se o 200g tablety s třemi účinky: desinfekce vody, zabraňování růstu řas, projasňovač vody. Potřebu dávkování tablet ovlivňuje počasí, množství a frekvence koupajících se osob, doba filtrování.

V případě zanedbání údržby bazénu může vzniknout zákal vody. Tento zákal je tvořen mikroskopickými vznášejícími se částicemi, které jsou tak drobné, že je nezadrží ani písková náplň ve filtračním zařízení. Pro tyto případy jsou určeny tzv. vyvločkovače (flokulanty, projasňovače). Po jejich použití vzniknou viditelné shluky těchto částic, které je možné zachytit filtrem či odsát pomocí odsavače dna. Použijte přípravek CTX 41 - tekutý flokulant. Jelikož se jedná o silný koncentrát, dávkuje se přímo do skimmeru cca 1,5dcl při chodu filtračního zařízení. Pokud je zákal silný, nadávkujte přímo do bazénu a filtrační zařízení spusťte až následující den. Dávkujte dle návodu! Po aplikaci vyvločkovače je nutné změřit a upravit hodnotu pH.

Kompletní výběr bazénové chemie naleznete v našem eshopu.