cs de
Volejte zdarma 800 880 819 volejte zdarma

Zazimování bazénu

Když se blíží nebo přetrvávají chladnější období pro koupání v bazénu, je dobré přistoupit k zazimování bazénu. Naše firma poskytuje plný servis v zazimování bazénu, a proto neváhejte nás oslovit, domluvíme si přesný termín servisu.

Zazimování bazénu provádíme, klesne-li venkovní teplota trvale pod 15°C a teplota vody v bazénu pod 12°C. Před zazimováním bazénu zkontrolujte (a případně upravte) správné hodnoty pH (6,8 - 7,2) a obsah chloru (max 0,3mg/l). Po důkladném ošetření bazénové vody a odsátí veškerých hrubých nečistot vodním vysavačem, nadávkujte zazimovací přípravek CTX 550, který zabrání tvoření řas a vápenných usazenin v době, kdy není voda filtrována. Pak můžete bazénovou vodu vypustit pod trysky a skimmer. Je-li teplota vody nižší než 12°C, je již natolik studená, že se nekazí. Vzroste-li však její teplota v zimním období nad tuto hranici může dojít k růstu řas. Zazimovací prostředek by měl vodu proti tomuto krátkodobě ochránit.

Doporučujeme rovněž odmontovat všechny hadice z filtračního zařízení, protiproudu, vypustit vodu z hadic a rovněž filtrační nádoby pomocí patřičných ventilků. Zamezí se tak promrzání vody ve filtrační nádobě i hadicích, a tím se zamezí prasknutí příslušenství.

Kompletní sortiment bazénové chemie naleznete v našem eshopu.