cs de

CTX-53 přípravek pro odstranění vápenných usazanin 1l

Čistící prostředek určený k odstranění vápenných usazenin

Čistič vápenatých usazenin laminátových a plastových bazénů. Čistící a odmašťovací prostředek určený speciálně k odstranění vápenatých usazenin, organických zbytků a minerálních sedimentů, které se časem vytvářejí na stěnách laminátových bazénů a plastů. Odstraňuje usazeniny a mastnoty i ze spár. Přípravek obsahuje 10,5% kyseliny chlorovodíkové, 25,5% kyseliny fosforečné a 3% fluor. soli.  

Dávkování a způsob aplikace - čištění stěn vypuštěného bazénu

V koncentrované formě nanášíme CTX-53 na čištěné plochy a dobře jej rozetřeme. Přípravek necháme působit asi půl hodiny a pak opláchneme velkým množstvím vody. Pokud se všechny vápenné usazeniny nerozpustí, je třeba postup opakovat. Na místech, kde je nejvíce usazenin, je vhodné použít k čištění kartáč. Je též možné nanášet rozprašovačem, který však nesmí tvořit jemnou mlhu, aby nehrozilo nebezpečí vdechnutí této látky. Spotřeba přípravku je přibližně 20 l na bazén o objemu 100m3.

Doporučení před vlastním čištěním bazénu postříkejte všechny stěny vodou po vyčištění bazénu přípravkem CTX-53 opláchněte všechna ošetřená místa větším množstvím vody, aby se dokonale odstranily všechny zbytky přípravku. pokud se provádí čištění v otevřeném bazénu, nepracujte při přímém slunečním záření a nenechte přípravek zaschnout. při první aplikaci použijte přípravek vždy v neředěné formě.