cs de

CTX-550 zazimovací přípravek 1l

Zabraňuje tvorbě řas v zimních měsících při odstavené filtraci

Zazimovací přípravek k ošetření bazénové vody během zimního období.

Přípravek na zazimování bazénu. Zamezuje zahnívání vody, vzniku řas a vápenatých usazenin v zimním období. Před aplikací přípravku je nutné bazén ošetřit chlorem dle návodu. Přípravek obsahuje 10-12% didecyl - dimethyl amonium chlorid, 3,5% síran měďnatý, 1-3% kyselina chlorovodíková.

Návod na použití a dávkování: Po skončení letního období (když teplota trvale klesne pod 15°C) proveďte tzv. superchloraci přípravkem CTX-200/GR. Další den nadávkujte do bazénu CTX-550 (5 litrů/100m3 vody). Hodnotu pH vody je třeba pak srovnat na 7,2-7,6.

Potřebné množství CTX-550 rozlijte rovnoměrně na hladinu bazénu. Pro dobré působení přípravku je vhodné ponechat po určitou dobu v provozu filtrační zařízení.

UPOZORNĚNÍ: Po dobu aplikace ani po ní není přípustné již zazimovaný bazén používat (vzhledem k velmi vysokému obsahu chlóru ve vodě). Pokud to počasí dovolí, doporučuje se zopakovat ošetření bazénové vody přípravkem CTX-550 v polovině zimního období.
DOPORUČENÍ: V chladných klimatických pásmech:

snižte hladinu vody v bazénu pod skimmer vypusťte přívody vody (potrubí) do bazénu umístěte plovoucí předměty (např. plastové plováky nebo čistá dřevěná polena) pro snížení tlaku ledu na stěny bazénu.