cs de

FIX-A-LEAK 1l

Tekutý koncentrovaný prostředek pro utěsnění prakticky všech materiálů - otvory v průměru až 3,17 mm.

Fix a Leak: je tekutý koncentrovaný prostředek pro utěsnění prakticky všech materiálů; - se stejným účinkem jej lze aplikovat na skořepinové i potrubní konstrukce; - utěsní otvory v průměru až 3,17 mm; - jako těsnivo jej lze aplikovat natrvalo; - 0,94 l = 83 m3

ID:911520100  

Jedno balení je možné použít pro obsah cca 80 m3.

NETĚSNOST SACÍHO POTRUBÍ, PRASKLÉ POTRUBÍ U BAZÉNU

Netěsnosti na sací straně se obvykle poznají podle úniku provzdušněné vody z vratných trysek. Ve většině případů uniká při vypnutém filtračním čerpadle ze sacího potrubí pouze voda. Cirkulující voda prostě FIX-A-LEAK z místa úniku odplaví a je-li čerpadlo vypnuto, materiál se prostě k místu netěsnosti nedostane. Je tedy třeba změnit směr proudění a zajistit tak proniknutí materiálu netěsností pod tlakem. Tento tlak má být pokud možno 5 až 10 psi.

Nechte jej působit, dokud únik neustane. Po dosažení tohoto stavu postupně zvyšujte tlak na 15-25 psi., aby bylo docíleno řádné těsnosti.

VELMI DŮLEŽITÉ: Po odstraněné netěsnosti sacího potrubí je absolutně nezbytné oddělit sací větev od opraveného potrubí po dobu alespoň 72 hodin. Takovou dobu potřebuje FIX-A-LEAK k řádnému vyzrání a vytvrzení.

Různé netěsnosti v bazénu:

Máte-li podezření, že voda z bazénu uniká netěsnými prostupy uvnitř bazénu (například vratnými) světly, odkalovacími otvory nebo schůdky atd.. Odstavte čerpadlo.

Aplikujte FIX-A-LEAK přímo na místo netěsnosti s využitím elastické láhve, jejíž obsah lze vymačkat (podobně jako kečup).

Před obnovením cirkulace nechte prostředek vytvrdit po dobu minimálně 48 hodin.

NÁVOD K POUŽITÍ 1. Před přidáním prostředku FIX-A-LEAK do vody zajistěte obtok FILTRU.

Pískové filtry: Ventil filtru nastavte do recirkulační polohy (FIX-A-LEAK nesmí proudit přes písek)

Jiné typy: Z nádoby filtru vyjměte vložky s DE prvky, ať voda cirkuluje pouze prázdnou nádobou. 2. Zapněte čerpadlo a pomalu přidávejte FIX-A-LEAK skimmerem, případně použijte jiný sací vstup. 3. Po přidání FIX-A-LEAK nastavte sání na hlavní výpusť. Není-li to možné, lze alternativně použít vysavač, jehož sací hrdlo vpravíte do nejhlubší části bazénu a provedete běžné propojení. Ventil filtru nastavte do normální polohy pro odsávání. 4. FIX-A-LEAK je velmi těžký a jako takový poměrně rychle klesne do nejnižšího bodu. Proto je třeba jej vždy po 4-6 hodinách za cirkulace vody promíchat, aby opět suspenzoval. Dělá se to buď manuálně bazénovým kartáčem, nebo strojově s využitím automatického stroje na čištění bazénů. 5. Recirkulujte vodu tak dlouho, až netěsnost ustane. 6. Ryskou označte hladinu vody v bazénu a po 2-3 dnech zkontrolujte, zda již voda neuniká. 7. I když zjistíte, že již voda neuniká, nechte prostředek působit ještě dalších 24-48 hodin, aby řádně vyzrál.

Poté obnovte normální filtraci.

Pískové filtry: Ventil filtru nastavte do filtrační polohy a obnovte normální režim.

Podle potřeby vymyjte nevyužitý FIX-A-LEAK.

Jiné typy: Do nádoby vpravte filtrační vložku a obnovte normální provozní režim.

Podle potřeby vymyjte z filtru nevyužitý FIX-A-LEAK. *POZN.* Filtrační vložky ani DE prvky nenechávejte uschnout, aniž by, jste je předem řádně nepromyly vodou. 8. Celý proces dle potřeby zopakujte.

Doporučuje se používat na opravu bazénů a vířivek.