cs de
Volejte zdarma 800 880 819 volejte zdarma

Bazénová technologie

Kam umístit bazénovou technologii?

Filtrační zařízení, protiproud, solné zařízení nebo UV lampu, k tomu tepelný výměník a další bazénovou technologii je třeba někde uložit a během koupací sezóny udržovat v provozu. Máme několik variant, kam bazénovou technologii umístit, je si jenom třeba uvědomit několik podstatných souvislostí, spojených s Vašim bazénem.

Do šachty

Jedná se o nejčastější formu umístění technologie (ať už do šachty integrované nebo samostatně stojící, které naše společnost rovněž dodává). Tato varianta skýtá několik výhod. Je to zejména blízkost technologie u bazénu a tím, zbytečné nepřetěžování čerpadel. Vždy je lepší umísťovat čerpadla pod úrovní hladiny vody, kvůli snadnějšímu načerpávání vody do filtrační jednotky. Šachta by neměla být vzdálená víc jak 15 metrů od bazénu. Protiproud by měl být umístěn vždy v blízkosti bazénu kvůli snižování ztrát během přečerpávání vody.

Do sklepa

Pakliže se bazén nachází v blízkosti domu, je vhodné, uvažovat o umístění technologie do sklepa domu. Výhodou je snadná manipulace s bazénovou technologií a jednoduchost při zazimování bazénu.

Do zahradního domku

Tato varianta je vhodná, jestliže v zahradě není další místo pro šachtu. Předpokládá se, že filtrační zařízení bude nad úrovní hladiny vody. Pro tyto účely je k filtračnímu okruhu namontován systém zpětných klapek, aby čerpadlo filtračního zařízení bylo vždy zavodněno a nedošlo tak ke spálení motoru. V tomto případě doporučujeme, aby zahradní domek nebyl příliš vzdálený od bazénu (do 5 m), pravidelně sledovat filtrační čerpadlo (při čerpání na sucho většinou dochází ke spálení motoru).

Úprava bazénové vody

V dnešní době kvalita a způsob úpravy vody v bazénu se dostává do popředí zájmů našich klientů. Ne všem vyhovuje úprava bazénové vody umělými chemickými prostředky, a proto vývoj v této oblasti bazénového světa udělal asi největší pokrok. V dnešní době se proto můžeme setkat i s jinými variantami úpravy vody a to zejména tzv. solným zařízením (slanou vodou), UV lampou či ionizačním zařízením.

Více o úpravě bazénové vody.

Ohřev bazénové vody

Proto, aby bylo možné využít bazén pro koupání co nejdelší dobu, je třeba rovněž zvažovat ohřev nebo minimálně zakrytí bazénu tak, aby se zamezilo úniku tepla z bazénu. Prvním krokem pro ohřev bazénové vody by proto mělo být zakrytí bazénu. Nejvhodnějším a základním krokem pro to je zastřešení bazénu nebo bazénová roleta. Když už bazén máme zakrytý, můžeme zvažovat ohřev vody. V dnešní době nejběžnějším systémem pro ohřev jsou tepelná čerpadla (námi doporučovaný Fairland nebo Brilix), solární ohřev (námi doporučovaný Neo-Fip) nebo pomocí tepelného výměníku napojit na jakýkoliv systém z Vašeho domu.

Osvětlení bazénu

Světla v bazénech se kvůli cenové dostupnosti stávají běžnou součástí bazénové výbavy. Cenově dražší záležitostí je pak instalace LED světel, které Vám zajistí celou škálu barevných her se světly od klidných přechodů mezi barvami až po energetickou světelnou show. Součástí LED světel může být rovněž dálkové ovládání ke změně světelných programů. Otázkou jenom zůstává kolik světel do bazénu instalovat? Podle našich zkušeností pro bazény o rozměrech do 3x6 metrů stačí i jedno světlo. Pro větší bazény pak bychom měli zvolit sadu dvou a více světel.

Čištění bazénu

Čištění bazénů od mechanických nečistot jakými jsou listy, prach, hlína, malé kamínky apod. jsou nedílnou součástí údržby Vašeho bazénu. Co nevyčistí filtrační zařízení (používáme filtrace Cristal-Flo s systémem Pro-Clear Technology, která je 3x účinnější než standardní písková filtrace) je třeba odstranit pomocí vysavačů. A jelikož si člověk práci rád usnadňuje, můžeme nabídnout širokou škálu bazénových pomocníků. Jsou nimi hlavně bazénové vysavače, které se nabízí jako ruční, poloautomatické až po plně automatické čističe dna i stěn bazénu (doporučujeme Vortex 3, který dokonale čistí dno i stěny bazénu). S takovými pomocníky údržbu Vašeho bazénu hravě zvládnete.

Vodní atrakce v bazénu

Vodní atrakce jsou nevyčerpatelným zdrojem nápadů, které čerpají z poptávky našich klientů. Vodními atrakcemi nazýváme chrliče, vodopády, masážní i vzduchové trysky, skluzavky, skákací prkna a mnoho dalšího příslušenství, které se dá použít při hrátkách ve Vašem bazénu.

Další informace: